Spojme se spolu
Milan Zocher Jr.
+420 603 971 173
Eduard Dylyn
+420 608 882 029

Dubai nemovitosti: Palm Jumeirah je na prvním místě v prodeji nemovitostí za více než 10 milionů dolarů

Luxusní vily Garden Home v Palm Jumeirah přitahují pozornost investorů do prvotřídních dubajských nemovitostí

Trh s nemovitostmi v Dubaji bude i v roce 2024 lámat rekordy, a tak se podle přední poradenské společnosti haus & haus Real Estate obzvláště daří prodeji na Palm Jumeirah, kde se o luxusní domy na pláži zajímají bohatí globální kupci.

Odborníci z haus & haus uvádějí, že zejména zahradní domy zaznamenávají v roce 2024 vysokou poptávku, přičemž v prvním čtvrtletí tohoto roku jich bylo prodáno a převedeno deset a ve druhém čtvrtletí se toto množství zdvojnásobí.

Zahradní domy patří do vybrané skupiny nemovitostí známých svým osobitým designem a velkorysým obytným prostorem s půdorysy od 5 000 do 6 000 m2.

Dubai nemovitosti v Palm Jumeirah

Díky velkým obytným plochám, pohodlným dispozicím a vysoce kvalitním povrchovým úpravám vytvářejí příjemnou atmosféru pro rodiny a ty, kteří hledají luxusní životní styl. Každý zahradní dům má také vlastní bazén a zahradu.

Příkladem obzvláště působivého zahradního domu je Villa Opus - v současné době je na trhu za 56 milionů AED (15,2 milionu USD).

K nejvýznamnějším prvkům tohoto sídla s pěti ložnicemi (všechny s vlastní koupelnou) patří nábytek Louis Vuitton, příbory Bugatti, křišťálové sklenice Baccarat, přírodní travertin a kámen arabescato v celém domě, garáž pro auta ve stylu výstavní síně, obrovský prostor pro grilování a bazén, dvě kuchyně se špičkovými spotřebiči, bar, televizory Q Led a audiosystém Sonos v celém domě, venkovní nekonečný bazén s barem a soukromou pláží.

Matthew Solomon, obchodní manažer společnosti haus & haus pro Palm Jumeirah, řekl: „V tomto domě se nachází několik bytových jednotek: „Vila Opus je jedním z nejlepších příkladů, které lze dnes na trhu koupit, a ukazuje, že prémiový charakter nemovitostí v Palm Jumeirah znamená, že na trhu je nezastavitelná poptávka po luxusních domech v této exkluzivní oblasti.“

Palm Jumeirah byl totiž v loňském roce nejoblíbenější lokalitou pro prodej prvotřídních nemovitostí v Dubaji, na kterou připadalo 38,5 % všech domů, které se prodaly za více než 10 milionů dolarů, a 39,2 % nemovitostí v hodnotě vyšší než 25 milionů dolarů, jak uvádí zpráva z oboru.

A v plánu je i další rozvoj ikonického dubajského umělého ostrova.

Počínaje rokem 2024 je zřejmý posun směrem k budoucímu plánování s významnými připravovanými jednotkami naplánovanými na roky 2025 až 2026, což naznačuje obnovené zaměření na rozvoj po období nižšího počtu dokončených staveb.

To naznačuje strategickou reakci na potenciálně rostoucí poptávku.

Zdroj: Arabian Business