Spojme se spolu
Milan Zocher Jr.
+420 603 971 173
Eduard Dylyn
+420 608 882 029

Proč je dubai pro investici tak unikátní?

Modrá obloha

V Dubai je po dobu 333+ dní v roce modrá obloha. Dubai je místem, kde je bez malých vyjímek nepřetržitě krásné počasí. V roce 2023 přilákala Dubai více jak 17,1 milionů turistů z celého světa. Dubai je tak čtvrtou turisty nejnavštěvovanější destinací na světě.

Ceny a vysoké standardy

Pořídit si nový apartmán v Dubai je otázkou i nižších jednotek miliónů korun, které ani není třeba mít hotově. Ve srovnání s Českem je úroveň apartmánů a domů v námi nabízených projektech v Dubai cenově a kvalitou absolutně bezkonkurenční.

Dubai je Love Brand

Obsazenost apartmánů k pronájmu, a to včetně hotelů, byla v Dubai v roce 2023 v průměru 81 %. Dubai jako značka je v celosvětovém měřítku obrovská síla, to samo o sobě zabezpečuje minimalizování rizika z neobsazeného apartmánu. Dubai byla jako jediná destinace na světě poslední tři roky po sobě vyhlášena na Tripadvisor jako turistickou destinací světa č.1.

Výnosnost

Čistá výnosnost z pronájmu apartmánů se v Dubaji pohybuje mezi 6-10% . Nárůst hodnoty cen nemovitosti se ročně pohybuje mezi 6-20%. Díky nulové dani z příjmu se takové hodnoty mohou s klidem sečíst a získáme vždy minimálně 12% čisté ziskovosti ročně. U středně vysokých investic už ale často dosahujeme na hranici 20% roční výnosnosti v součtu.

Bezpečnost

Dubai se statisticky řadí mezi nejbezpečnější lokality světa. Dubai je tak, a to platí v dnešních časech dvojnásob, bezpečným přístavem jak pro Vás, tak pro Vaše blízké i pro Váš majetek.

Daně 0%

Díky investičnímu vízu je daň z příjmů v Dubai 0 % a to včetně 0% daně z pronájmu vlastní nemovitosti.

Časová dostupnost

Cesta do Dubai stojí i jednotky tisíc korun a na místě jste za cca 6 hodin letu. Žádná víza ani jiná povolení pro Vaši rodinu na cestu do Dubai nepotřebujete.

Rozložení rizik

Dubai nespadá pod Evropskou unii. Dubai nemá žádné konflikty s Ruskem, s Čínou ani s USA. Dubai je bezpečným ostrovem pro Vás a Vaši rodinu při jakémkoli zásadním problému v Evropě.

Dubai v číslech

Populace
3,65 milionu
Aktuální populace
7,8 milionu
Cíl pro populaci do roku 2040
Počet hotelů
810+
Tržby
118,598  mld. AED
Transakce rezidenčních nemovitostí v roce 2023
97,458 mld. AED
Transakce rezidenčních nemovitostí v roce 2022
Návštěvnost v roce 2023
17,1 M

Dubai: Fakta, statistiky a novinky

Mezinárodní dopravní uzel

S podporou svého renomovaného vlajkového dopravce Fly Emirates se Dubai pyšní bezkonkurenčním napojením cestovních tras a je globálním leteckým uzlem. Centrální poloha Dubai znamená, že třetina světové populace je v dosahu čtyřhodinového letu.

Konkurenční návratnost pronájmu

Nemovitosti v Dubai nabízejí vynikající výnosy z pronájmu - v průměru 7 procent čistého - a ještě vyšší výnosy pro rekreační domy. To je významně vyšší než ve městech jako Londýn a New York, kde se pohybují kolem 2,5 až 3 procenta.

7%
Dubai
2,5 - 3%
Londýn, New York
216+
Soukromých škol
Na 10 let
Zlaté investiční vízum
Vzdělání světové úrovně

Dubai disponuje impozantním vzdělávacím systémem, který zahrnuje 216 soukromých škol nabízejících směs nejlepších mezinárodních vzdělávacích programů.

Podnikatelské prostředí

Příznivé vládní zákony a nízké náklady na založení firmy dělají z Dubaje atraktivní místo pro start-upy a nové podniky. V mnoha odvětvích už není potřeba lokální sponzorství.

Víza pro profesionály

Program Virtuální práce v Dubaji, Program Důchodců v Dubai a 10leté Zlaté vízum pro trvalý pobyt ukazují, jak Dubaj usilovně udržuje talenty a přitahuje zahraniční profesionály.

Zdravotní péče

Dubai disponuje špičkovým zdravotnickým systémem nabízejícím vysoký standard lékařské péče v řadě moderních zařízení pokrývajících každou specializaci.

Daně a DPH

0% Daň z příjmu

Jeden z hlavních benefitů pro ty, kdo se rozhodnou emigrovat do UAE, je vyjma výhod slunce, moře a plážového životního stylu i absence daně z příjmu fyzických osob.

5 % DPH
15 % DPH
19 % DPH
20 % DPH
21 % DPH
22 % DPH
25 % DPH
5% DPH

I když byla daň zavedena v roce 2018, nebude ovlivňovat výnosy z pronájmu pro investory. DPH je také podstatně nižší než v jiných hlavních zemích světa: Švédsko 25 %, Německo 19 %, Itálie 22 %, Nizozemsko 21 %, Velká Británie 20 %, USA 15,5 %.

0% Alkoholová daň

Veškeré nákupy alkoholu v Dubai jsou osvobozeny od daně - osobní licence na alkohol jsou zdarma a snadno dostupné pro ty, kteří mají právní nárok na legální nákup alkoholických nápojů.

Lokalita

Kde se Východ setkává se Západem, spojuje Evropu s Afrikou a Asií.

Provozovat obchodní společnost mezi Evropou, Afrikou a Asií je nejlepší právě v Dubaji. Spojené arabské emiráty jsou strategicky umístěné mezi kontinenty. Dubajské mezinárodní finanční centrum (DIFC) je přední finanční centrum v regionu.

Letecká společnost Emirates, se sídlem v Dubaji, je jednou z nejlepších na světě. V roce 2023 byla oceněna jako „Nejlepší letecká společnost na světě“ a „Nejlepší letecká společnost na Středním východě“ cenou ULTRAs Awards.

D
u
b
a
i
New York
14h 25m
Miami
14h 15m
Amsterdam
7h 30m
London
7h 50m
Melbourne
13h 10m
Seoul
8h 20m
Singapore
7h 10m
Prague
6h 15m
Paris
7h 35m
Shanghai
7h 55m
Tokyo
9h 45m
90M+
Očekávaný počet pasažérů v roce 2025
140+
Přímé letové destinace z Dubai
Dubai je svou dokonalou lokací na globální mapě světa v dokonalé výhodě. Dubai se pomaličku stává centrálním uzlem nejen pro turismus, ale i pro obchod.